41938Balkon camlama önünde uygulanabilen ve gerektiğinde rahatça toplanabilen tek sistemdir
PİLELİ SİNEKLİK son dönemin en özgün ve en kullanışlı düzeneğine sahip çok şık kullanışlı ve uzun ömre sahip olan sineklik sistemidir. Sorunlara getirdiği akılcı çözümler ve kullanımdaki sonsuz avantajlarıyla tüketicinin beğenisine sunulmuş olan bu kusursuz sistem hem yatay sineklik hemde dikey sineklik olarak imal edilerek kullanılabilirler.

Pileli sineklikler adından da anlaşılabileceği gibi katlar halinde oluşmuş pileli sistem tüle sahiptir.Her türlü iklim şartına meydan okuyabilecek kalitedeki ithal plise sineklik tülü ile donatılmışlardır.Pileli sinekliğin bir diğer avantajı da pileli sistemdeki tülü sayesinde kendini daha kolay fark ettirir , kaza ve çarpmalara karşı daha belirgin bir yapıya sahiptir.

Gerek panjurla kapatılmış gerek demir doğrama veya aliminyum küpeşte sebebiyle doğramanın dışında sineklik takılabilecek gerekli boşluğun kalmadığı durumlarda pileli sineklik kesin çözüm kaynağınızdır.

Read More


dusakabin2Günümüzde duşa kabinler banyolardaki su yalıtımının yanı sıra estetik ve bütünleyici özelliklerine göre seçilmektedir. Duş alanlarının yapısı diğer banyo ekipmanlarının konumu duşakabin uygulamarında dikkat edilmesi gereken konulardır.Tasarım atölyemizde en kaliteli malzemelerden en kullanışlı ürünler titizlikle uygulamaktadır.
Uygulanacak duşa kabinde görsellik,sağlamlık ve işlevsellik bir arada olmalıdır.

Duş alanları için pek çok farklı çözüm önerisi,farklı aksesuar seçenekleri sunularak kullanışlı ve uzun ömürlü cam duşakabin sistemleri ile butik tarzda hizmet vermektedir.
Ürünlerimizde 8 mm -10 mm kalınlığında güvenliği arttırılmış cam,paslanmaz çelik taşıyı sistemler ve kromajlı bağlantı ekipmanları kullanarak kaliteli duş kabini ihtiyaçlarınıza hitap etmekte,banyolarınızda görsellik ve sağlamlığın yıllarca keyfini sürmenizi amaç edinmektedir.

dusakabin_3_359Banyo tadilatlarında duş alanları ile ilgili ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmekte , yapılacak küçük değişikliklerle konfor ve görsellik birlikte sunulmaktadır.

Duşa kabinlerde zamanla eskiyen yalıtım aksamı ürünlerimizde kolaylıkla yenilenebilecek şekilde kullanılmakta , yıllar sonra değiştiritilerek ilk günkü güzelliğini kazanmaktadır.

Ürünlerimizin montajında antibakteriyel akvaryum silikonu standart olarak kullanılmaktadır.

Duşakabinler günümüz banyolarının vazgeçilmez bir unsurudur.Yaşam alanlarını giderek küçüldüğügöz önüne alındığında duş alanlarında küçük olması kaçınılmazdır.Bu denli kısıtlı alanlarda mevcut alanın en iyi şekilde değerlendirilmesi için tüm banyo gereçlerinin en kullanışlıları seçilmesi gerekmektedir.

dusakabinTabiki tercihlerimizde görsellik ve sağlamlıkta her zaman dikkat edilen bir husus olmuştur.Duşakabin uygulamaları en son planda düşünülen,genelde banyonun tümünde en kaliteli malzeme kullanılmasına rağmen ,bütçenin sınırlarına gelindiğinden en ekonomiğinin tercih edildiği bir uygulama olmuştur.

Aslında banyonun tümünü güzel gösterecek veya göstermeyecek en büyük unsur duşakabin tercihidir.Mika duşakabinler ucuz fiyatları ve hızlı tedarik edilebilme özelliklerinden dolayı çok tercih edilirler,lakin kir tutma,çabuk deforme olma sorunları görülmektedir.görece olarakta estetik oldukları söylenemez .

Cam duşakabinlerde ise durum biraz daha karışıktır.En değişken fiyatlar bu kabinlerde karşınıza çıkar.Burada fiyatı belirleyen faktörler; duşakabinin menşei,uygulanan camın kalınlığı,kullanılan profil sistemi ve kalitesidir

Güvenliği arttırılmış 8 mm kalınlığında cam,paslanmaz çelik taşıyıcı sistemler,kromajlı yıllarca ilk günkü gibi kullanacağınız aksesuarlardan ,size özel üretilen duşakabinleri uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz.

Read More


kis-bahcesi

kis-bahcesi4Kış bahçesi adından da anlaşılacağı gibi en çok kışın kullanılan yapılar arasında yer alsada hava şartlarına göre her mevsimde farklı kullanım olanağı sağlamaktadır. Etrafı sürgülü ve katlanabilir özelliğe sahip camlarla çevrili olan cam sistemlerinin genel adına kış bahçesi denilmektedir. Bu yapının ne gibi faydaları var diye düşünen müşterilerimize ; Özellikle müstakil ev veya cafe,restaurant tarzı alanlardada bahçelere monte edilen sistem ile daha fazla alandan faydalanmış olacaksınız.

kis-bahcesi3Kış Bahçesi Nedir ?
Müstakil evinizin veya Villanızın en güzel bölümü olan bahcelere acılan ferah bir mekandır. Kış Bahçesi Cam Kapama Sistemimiz; Doğayla iç içe olan mekanınızın her mevsim huzurlu ve sessiz sadece kahvenizi yudumlarken doğanın ferahlığını hissedeceğiniz yaşam alanlarına dönüştürmektedir.

Kış bahçesi her eve, her bahçeye mekana uygun tasarlanıp uygulanabilmektedir. Kış Bahçesi sistemleri ile mekanlarınızın çehresini tamamen değişecek. Kış bahçesi sistemleri size ayrıca enerjiden tasarruf imkanı sunmaktadır. Güneş panelleri sayesinde sadece estetik ve kusursuz alanlara değil ayrıca enerji tasarrufuna kavuşursunuz.

kis-bahcesi2Mevsimlerden etkilenmeden mekanlarınızı kullanmanıza yardımcı bir sistemdir. İster bahçenizde İster çatınızda PVC & ve alüminyumdan yapılan kapalı ve camlı mekanlara kış bahçesi denir. Kış bahçesi avrupada kullanılan bir üründür. Ülkemize son bir kaç yılda gelmiştir. Kış bahçesinin çok değişik modelleri ve türleri vardır. Uzaktan kumandalı açılır tavan kış bahçesi ve sabit tavan kış bahçesi seçenekleri mevcuttur.

Read More


Fotoselli Kapı
Yana Kayar Fotoselli Kapılar
Fotoselli kapılar mağazalar, alış veriş merkezleri, oteller, hastaneler, bankalar, iş merkezleri gibi, giriş çıkışların yoğun olduğu yerlerde tercih edilen sistemlerdir. Hızlı açma – kapama sağlayarak estetik ve konforu bir arada sunan kapılardır. İklimle özelliği sayesinde soğuk havalarda ısı tasarrufu sağlar yazın da iç ortamın havasını muhafaza eder.
fotoselli_kapi_4Teknik Özellikler
• Mikropresesör üniteli
• Otomatik olarak açılma kapanma
• Otomatik kapanma için bekleme süreleri (0-60 sn)
• Mikrodalga veya infared radar sensörlü açılma
• Emniyet fotoseli
• Buton kontrollü
• 120-450 kg kapı ağırlığı taşıma kapasiteli
• 3000mm’ye kadar ulaşabilen net giriş açıklığı
• 1.4 m/sn’lik çift kanat açılma hızı
• Acil durumlarda el ile kullanma imkanı (manuel açılım)
• Ortamı toz ve diğer dış etkenlerden koruyan özel profil, fitil ve fırça sistemi.

dairesel_fotoselli_buyukOpsiyonlar
• Elektronik kilit
• Düz yana kayar için” Panik Çıkış sistemi”
• Elektrik kesilmelerinde kapının alışmasını sağlayan batarya
• Renk alternatifleri
• Değişik cam seçenekleri
• Tüm access kontrol seçenekleri

Read More


Cam Balkon Sistemleri

cam-balkon-sistemleriCam Balkon nedir? Kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. Dış etkenlerin ve hava şartlarının balkonunuzdan yararlanmanızı engellediği durumlarda cam balkon sistemini kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir kapalı mekan elde etmiş olursunuz.
Cam balkon kapama sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.
Cam balkon sisteminde kullanılan camlar 8 mm kalınlığında Temperli camlardan oluşmaktadır, kırılması halinde çok küçük parçalara ayrılır canlılara ve çevreye zarar vermez. Katlanır cam balkon sistemleri saatte 150 km esen rüzgara dayanıklı olarak tasarlanmış ve imal edilmiştir. Cam balkon sistemimizde isteğe göre farklı renklerde füme, bronz, reflekte, satina cam uygulaması yapılabilmektedir.
Balkonlarınızı daha işlevsel hale getirmek ve daha hoş yaşam alanları oluşturmak için size balkonlarınızı cam balkon sistemi ile kapatmanızı öneriyoruz.

cambalkonNEDEN CAM BALKON ?
-Cam balkon evlerinizde ek alanlar oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir.
-Cam balkon ile kapatılan oda, salon veya mutfağınızın ısı değerlerinde artış olur, enerji tasarrufu sağlar.
-Cam balkon kapatma yapılarınızın görünümünü değiştirmez ayrıca değerini yükseltir.
-Binanızın mimari görüntüsü değişmediğinden dolayı yerel yetkililer tarafından izin almanıza gerek kalmaz.
-Sağladığı konfor ile dengeli bir fiyat & performans oranı sunar.
-Katlanır cam balkon hırsızlık riskini önemli derecede azaltır.
-Balkon mobilyalarınızı korur, ömrünü uzatır.

CAM BALKON AVANTAJLARI

cam-balkon11Cam balkon sizlere şekil, renk ve fonksiyon açısından geniş olanaklar sunar.
Karmaşık dikey ve yatay kayıtlar olmadan sadece alt ve üst alüminyum profiller sayesinde görüntü ve manzara kaybı oluşturmaz.
Cam panellerin istenildiğinde açılıp kapanabilme özelliği sayesinde mevsimlerin güzelliğini doyasıya yaşamanızı sağlar.
Cam balkon sisteminde kullanılan hareketli kanatlar sağa, sola yada her iki yöne birbirinden bağımsız olarak açılır, açıldığında az yer kaplar.
Sistemimiz balkonunuzla uyumlu modern bir sistemdir.
Hava rüzgarlı, yağmurlu yada çok soğuk olabilir. Ayrıca çoğu zaman hava kirliliği ve trafik gürültüsü balkonlarınızdan yeterince yararlanmanızı engeller. Balkonlarınızı cam balkon sistemi ile kapattığınızda böyle sıkıntılı durumlarda bile ailenizle birlikte güzel zaman geçirebileceğiniz ve çocuklarınızın oyun oynayabileceği güvenli alanlar kazanırsınız.
Katlanır cam balkon sistemi her türlü konut, daire, vila, teras, kafe, veranda ve restoranta uygulanabilir.
Cam kapama sistemlerinde, camlar taşıyıcı kanat profiline özel esnek yapıştırıcılar ile yapıştırılmakta ve doğa şartlarından dolayı deformasyona uğramamaktadır.
Balkon kapatma sistemimizde kullanılan taşıyıcı rulmanlar çiftli, polyemid esaslıdır ve metalle sürtünmeden dolayı etkilenmez.

CAM BALKON SİSTEM ÖZELLİKLERİ
Sert iklim koşulları altında bile son derece güçlü tasarımı sayesinde uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Cam balkonda temperli camlar kullanılır. Bu sayede cam dayanıklılığı daha da artırılarak güvenliğiniz garanti altına alınmıştır.
Alttan ve üstten çalışma teknolojisiyle daha geniş ve yüksek mekanlarda sorunsuz, rahat kullanım.
Sistemimizde  cam balkona özel yüksek rüzgar şiddetine dayanıklı alüminyum profiller, tekerler ve aksesuarlar kullanılır.
Cam kalınlığı binalarınızın özelliğine göre 8 mm veya 10 mm olarak uygulanabilir.
Sürgülü tasarımı sayesinde her türlü balkona uygundur.
Sistemimizde cam paneller taşıyıcı kanat profiline polimer bazlı ithal yapıştırıcılarla yapıştırılmakta olup doğa şartlarından dolayı deformasyona uğramamaktadır.
Ayrı yataklarda çalışan üzeri polyemid kaplamalı rulmanlı, çinko nikel alaşımlı tekerleri sayesinde uzun yıllar kullanım imkanı sağlar.
Rüzgar, toz ve yağmuru engeller, sağladığı ısı ve ses yalıtımı sayesinde evinizde daha sıcak ortamlar yaratır.

Read More


Dış Cephe Kompozit Kaplama

kompozit_cephe_kaplamaYüksek kaliteli mimari dizaynlar için vazgeçilmez bir kaplama sistemi olan Alüminyum kompozit panellerini, siz değerli müşterilerimiz için özenle üretiyor ve ihtiyacınıza göre yapılarınıza monte ediyoruz. Yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak, alüminyum kompozit kaplama işinde, tüm Türkiye’ye özenle hizmet vermekteyiz. Alüminyum kompozit panel ve Alüminyum kompozit levha, kompozit dış cephe kaplama sistemlerinde kullanılmaktadır.

Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar. Binanıza estetik görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir.

cephe-kaplama-8Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli tekniklerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır. En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. Renk yelpazesi oldukça geniş olan ve standart birçok rengin yanı sıra ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır. Kolay şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız. Bu sistemlerde kullanılan kompozit levha giydirme ve kompozit panel kaplama cümleleri aynı anlam ifade etmektedir.Kompozit Panel, yapılarınızın dış cephe kaplamasında çok çeşitli imkanlar sunabilen bir malzemedir.

Read More


pvcKapı ve pencere sistemleri olarak son yılların en önemli ve özel buluşlarından birisi olan Pvc, sayısız avantajı ve uygulandığı ortamlara sağladığı estetik ile rakipsiz tek doğrama seçeneği haline gelmiştir. Fiziksel özellikleri sayesinde bulunduğu yapılara yoğun bir ısı ve ses izolasyonu sağlarken, kolay temizlenebilen, bakım gerektirmeyen ve yüksek mukavemet güce sahip yapısı ile de müşteri kitlesinin öncelikli tercihi olan PVC Doğrama Çeşitleri, oldukça yaygın kullanım alanı ve çevreci özelliği ile sınıfındaki diğer malzemelerden bir adım öne çıkmaktadır.

Kapı, pencere, balkon ve daha pek çok alanda kullanılan, ahşap ve alüminyuma oranla çok daha kolay uygulama özelliği ve ekonomik fiyat aralığına sahip olan, ahşabın estetik ve yalıtım gücünü, alüminyumun ise dayanıklılığını alarak tek bir başlık altında toplayan PVC esaslı doğrama sistemleri, hafif öz kütlesi ile taşıyıcı sistemlere ekstra yük vermediği gibi boya, cila gibi artı bakımlara gereksinimi olmadığı için de bütçenize sonradan artı külfet getirmez.

Hızla yok olan ve gelecekte çevre felaketlerinin en önemli müsebbipleri arasında bulunan ormanların korunmasında büyük pay sahibi olan bilinenin aksine hayatımızda olan pek çok unsurdan çok daha az tehlikesi ve riskleri bulunan Pvc esaslı uygulamalar, tekrar tekrar geri dönüştürülebilen yapısı ile de avantaj sağlamaktadır. Tüm bunlara karşın oldukça düşük bütçesi ile de tercih sebebi olan bu ürünler hem bütçe hem de geleceğimizi güvence altına almanın en pratik ve kolay yolunu oluşturmaktadır.

pvc-winsa1Pek çok marka patenti altında sınırsız uygulama alan ve seçeneği ile imal edilen, ergonomik tasarımları ve dekoratif çizgisi ile kullanıldığı alanlara şıklık, zarafet aynı zamanda da kullanım avantajı kazandıran bu sistemlerin projelendirme, imalat ve montajını başarı ile gerçekleştiren firmamız, kalitesi ile olduğu kadar Ekonomik Pimapen Fiyatları ile de ayrıcalık yaratır. Ürün seçeneklerini hayal gücünüz ile sınırlı kılan mekanın proje ve konseptine en uygun Pimapen Doğrama çeşitleri ile karar vermenizi kolaylaştıran kuruluşumuz alanının en köklü ve iddialı isimlerinden bir tanesidir.

Read More


Alüminyum Otomatik Kepenk Garaj kapıları, mağazalarda, endüstriyel kapılar, depo kapıları alışveriş merkezleri ve iş yerlerinde kullanılır. Özel bombeli kalını sayesinde mukavemetin önemli olduğu her yerde ekonomik ve güvenle kullanılır.

Palet olarak dışı alüminyum kaplı içi poliüretan dolgulu ve içi boş et kalınlığı yüksek alüminyum malzemeden üretilen iki çeşidi mevcuttur. Kapatılan mekanın büyüklüğüne göre 77 mm veya 55 mm lik olarak imal edilirler. Galvenize çelik yapılı kepenk sistemlerdeki zamanla yaşanan korozyon problemi alüminyum malzemede yaşanmaz. Motorlu panjur sistemleri monofaze elektrik enerjisi ile çalışmakta panjur sistemi boyutlarına göre farklı güçlerde üretilmektedir. Endüstriyel çözümler için trifaze büyük güçlü motorlarda bulunmaktadır. Opsiyonel olarak redüktörlü motor sistemi kullanıldığında elektrik kesintilerinde ve arızalarda manuel olarak sistemin açılıp kapanması mümkündür.

aluminyum--kepenkAlüminyum Otomatik Kepenk Nerelerde kullanılır?
Otomatik kepenk sistemleri mağaza, dükkan, işyeri, garaj vb. yerlerde kullanılır.Yapının durumuna göre Kepenk sistemleri “Otomatik Daraba” değişkenlik arzeder.Her bir kullanım alanına farklı Kepenk sistemleri uygulanmalıdır. Buda ihtiyaç durumuna yapıya ve takılacak yerin konumuna göre değişkenlik arzeder.
Aluminyum Kepenk 
Yapıya, ihtiyaca ve bulunduğu yere göre size en uygun kepenk sistemlerini belirlemeniz gerekmektedir. Eğer takılacak yer cadde üstü bir mağaza, dükkan, şarküteri, kuruyemişci gibi estetik görünüme ihtiyaç duyulan bir yer ise takılması gereken kepenk sistemlerinin aluminyum olması gerekmetedir. Aluminyum kepenk sistemleri ise 2 çeşittir. Poliraten dolgulu ve içi boş aluminyum profillerdir. Poliraten dolgulu profiller estetiğin yanında hafif olmasının da avantajı vardır. Böylelikle motoru zorlamayacak ve uzun bir dönem sorunsuz çalışacaktır. İçi boş aluminyum kapı profilin her ne kadar ”içi boş kısmı” dikkat çeksede aluminyum et kalınlıkları fazla olduklarından ağırlıklarıda bir hayli fazladır.
Eğer amaçlanan estetik değil güvenlik ise galveniz kepenk sistemleri size daha uygundur. Galvaniz kepenkler ise profil kalınlığı bakımından üçe ayrılır. Eğer en incesi uygulanırsa bunun size güvenlik olarak pek bir getirisi olmayacaktır.
Ben hem estetik hemde güvenlikten vazgeçemem diyenlere en uygun olan otomatik kepenk sistemleri içi boş aluminyum profillerden oluşan kepenklerdir.

otomatik-kepenk-motoruOtomatik Kepenk Motorları
Kepenk sistemlerinde motor en önemli parçadır. Çünkü sorun çıkarak malzeme aluminyum veya galvaniz değil motor olacaktır. Motor kullanımlarıda yapıya ve ihtiyaca göre değişmektedir. Yetersiz güce sahip motorlar kullanıldığında en fazla 1 sene içerisinde arızaya sebep olur. Yeterinden fazla güce ve tahrike sahip motorlar kullanılırsa size ek bir maliyet çıkacaktır. Taktırdığınız kepenk sitemleri galveniz yada içi boş aluminyum kepenk ise ve toplamı 22 metrekareyi geçiyorsa muhakkak satıcınızdan zincir tahrikli motor istemeniz gerekmetedir.

Ne tür aksesuarlar var?
Güç kaynağı: Elektrik kesintilerinde kullanımız kesintiye uğramaması için en pratik yoldur.
Redektör kolu: Elektirik kesintilerinden etkilenmemeniz için motorun içinde olan bu özellik (redüktörlü motorlar) sayesinde elektrik kesintisinde otomatik kepenk sistemlerini manuel olarak açabilirsiniz. Fakat bu işlek yerlerdeki otomatik kepenk sistemlerinde seçilmelidir. Çünkü gerekli olan aksesuarlarla bir başkasıda açabilmektedir.
Emniyet fotoseli: Kepenk sistemleri kapatılırken altında kalan nesneleri fark eder ve otomatik olarak durmasını sağlar.

Read More


Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum, tüm iklim şartlarına dayanıklı olması, uzun ömürlü olması, rahat uygulanabilmesi, konforlu ve şık çözümleri kolayca mümkün kılması gibi nedenlerle doğrama sistemlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Emel Aluminyum Olarak olarak ısı yalıtımlı ve yalıtımsız seçeneklerle kapı, pencere, sürme doğrama kapı ve pencere sistemleri sunuyoruz. Bu ürünler iç ve dış mekan kullanımına göre ayrı tasarlanıyor.

Ofislerini daha fonksiyonel, modern ve rahat hale getirmek isteyenler için alüminyum ofis iç bölme sistemleri, binalarında farklı çözümler arayanlar için dayanıklı ve şık kış bahçesi sistemleri sunuyoruz.

Alüminyum doğrama sistemlerinde estetik, dayanıklı, kullanışlı ve kaliteli çözümleri Emel Alüminyum da bulabilirsiniz.

 

aluminyum-dograma-sistemleriAlüminyum Doğrama Sistemleri

Yaşam alanlarında kullanılan sistemler olarak menteşeli pencere ve kapı doğramaları oldukça yaygındır. Bu sistemlerden beklenen özellikler başta ısı yalıtım ve hava-su sızdırmazlık performansı olmak üzere, dış ortam sesinin mekanda minimum seviyede hissedilmesi, ihtiyaç duyulan gün ışığının ortama alınması ve rahat çalışan bir kullanım sunabilmesi şeklinde sıralanabilir. Menteşeli sistemler kullanım seçenekleri açısından çok zengin olup içe ve dışa açılır kapı-pencere, çift-eksen, vasistas, pivot gibi standart kullanımların yanında gizli kanat pencere ve hemyüz kapı gibi estetik odaklı birçok ilave çözüme sahiptir.
isi-yalitimli-dograma-sistemleriIsı Yalıtımlı Doğrama Sistemleri
Isı Yalıtımlı Kapı ve Pencere sistemleri enerji tasarrufunun istendiği her türlü yapıda uygulanabilmektedir. Üç odacıklı profilden imal edilirler ve çoğunlukla ısı cam ile birlikte uygulanır. Binalarda Isı Yalıtımlı Alüminyum profiller kullanılarak yapılan pencere sistemlerinde ısıtılan mahallerden ısı çıkışı engellenmektedir. Ayrıca ısı yalıtımlı doğramaların iç yüzeyleri ısı yalıtımı sayesinde soğumadığından, iç mekandaki su buharının yoğuşması engellenerek terleme oluşumu önlenmiş olur.

 

yalitimsiz-dograma-sistemleriYalıtımsız Doğrama Sistemleri
Yalıtımsız Kapı ve Pencere sistemleri günümüzde izolasyona ihtiyaç duyulmayan mekanlarda ve yapıların iç mekanlarında uygulanan sistemlerdir. Tek odacıklı profilden imal edilirler. Vitrin doğramalarında genellikle tek cam ya da lamine camları bu sistemde uygulanır.

 

Read More